2016. november 21., hétfő

Készíts velünk karácsonyfadíszt!


Szeretettel várlak benneteket egy kis Dióboltos karácsonyi készülődésre, alkotásra!

Műhelyünkön festett és égetőpákával díszített fa karácsonyfadíszeket fogunk készíteni, forró tea mellett. A programra felnőttet, óvodást, iskolást is szeretettel várok, mindenkit a gyakorlottságának megfelelő ötletekkel...

A foglalkozás díja 4000 Ft/fő, ebbe beleszámoltuk az alapanyagok, eszközök, csomagolóanyag árát is. Vendégünk vagy egy csésze finom teára is!
Helyszín: 1114 Budapest, Szabolcska Mihály u. 7.

A foglalkozáson résztvevőnként 4 darab, a képen láthatóhoz hasonló dísz elkészítésére van lehetőség, de lesznek további, vegyes alapanyagok is, amelyekből a fennmaradó idődben korlátlanul alkothatsz további karácsonyfadíszeket...

A helyszínen 6-8 fő tud kényelmesen együtt alkotni, ezért kérlek, időben jelentkezz itt: adiobolt@gmail.com.

Ha szeretnél jó hangulatban, természetes anyagokból alkotva készülni a Karácsonyra, tarts velünk :)!


Facebook esemény és további információkat ITT találsz.


2016. november 10., csütörtök

Hogyan használom az ékszerfámat?


Rengeteg ékszerem van... Gondolom, nem meglepő. A dióboltos új termékek "kísérleti" darabjainak egy részét például én hordom, de mivel szeretek öltözködni, a stílusom része a kaméleonság, ezért tényleg mindenféle kincsem van. 


Korábban nem kis gondot okozott nekem a rendszerezés - tárolás, de most már kialakultak a legpraktikusabb és leginkább hozzám illő megoldások. Ha kíváncsiak vagytok rá, szívesen bemutatom a többi tárolót is, de ebben a bejegyzésben azt szeretném nektek megmutatni, hogyan használom az ékszerfát, amit ti is ismertek, mert fából készült dísztárgyaink egyike.

Én a nyakláncaimat és karkötőimet tartom rajta, mindegyikből van 25-30 db.

A karkötők és láncok, amelyeket az ékszerfán tárolok.
 A legkézenfekvőbb megoldás volt random ráakasztgatni őket az ágaira, de ezzel az volt a probléma, hogy a medálok leértek az asztalra. Nehezen találtam meg, melyik lánc melyik, ráadásul nem nyújtott rendezett látványt.

A hosszú láncok leérnek az asztalra.
Ezután megpróbáltam úgy felakasztani őket, mint mondjuk a törülközőt a kötélre. Ebből nagy-nagy gubancok lettek.

A láncok könnyen összegubancolódnak.
Most is így akasztom fel, egy apró változtatással: a medál van felül, a lánc hátul lóg.

A medál rész elöl...

... és hátul lóg a lánc.
Rendben, még mindig vannak láncok, amelyek hátul leérnek az asztalra, de ez most már nem zavaró, mert egyszerűen megfogom felül a medált és leemelem az állványról a láncot. Mivel egymás mellett függnek a láncot, nem akadnak egymásba. Az a néhány láncvég az asztalon már elbújik a fa lába mellett, nem zavaró látvány. A medálok egymás mellett ellenben viszont nagyon jól mutatnak!
Rendezett látvány...
... és ilyen egyszerű levenni.
Ahogy a fenti képen láthatod, a karkötőket továbbra is simán felakasztom, azok nem akadnak úgy egymásba. Én egyébkén stílus szerint négyfelé válogattam az ékszereket, és minden oldalon másfajta láncok, valamint a hozzájuk illő karkötők vannak. Az a néhány lánc, amit nem lehet a fenti módszerrel felakasztani, elfér a szélén is.

Az összes ékszer egy helyen.
+ egy további tipp: az ékszerfát akasztós fülbevalók tárolására is használhatod.

Fülbevalók az ékszerfán.